Close

Baden-Württemberg

„Me oskame kõike. Välja arvatud ülemsaksa keel“ – sellise lausega tutvustab end Baden-Württembergi liidumaa. Ning tõepoolest on tegemist multitalendiga: Baden-Württemberg on esirinnas nii teaduses, majanduses, kultuuris, looduse ja keskkonna vallas.

Edela-Saksamaal asuv „hiiglane“ usaldab oma inimeste usinust ja toetub  piirkonna leiutisterikkusele ning seda õigustatult: inimeste loovus ning loomisjõud, teadmised ja pühendumus on teinud Baden-Württembergist maailma üheks edukamaks piirkonnaks. Arvukad leiutised, milleta elu tänapäeval oleks mõeldamatu, nagu näiteks automobiil, loodi just sellel liidumaal. Ning ka tänapäeval on Baden-Württembergi innovatsioonijõud teaduse ja tehnika progressi allikaks.

Baden-Württemberg on ka üks Saksamaa kõige rikkalikematest ja elavamatest kultuurimaastikest ning kutsub oma muuseumide, teatrite, losside ja aedade, kunsti- ja muusikakõrgkoolide ning palju muudega seda piirkonda külastama. Kaunid loodusmaastikud nagu Mustmets, Švaabimaa Alb ning Bodeni järv meelitavad siia igal aastal arvukalt turiste üle kogu maailma. Mitmekülgne Baden-Württemberg pakub midagi sobivat igaühele: aktiivsele puhkajale ning ajaloohuvilisest kultuuriarmastajale, suurlinna austajale ning loodusesõbrale, armunud paarikestele ja suurperedele.

Lingid:

Üldine informatsioon:

http://www.landeskunde-baden-wuerttemberg.de/start2.html

Liidumaa ametlik kodulehekülg:

https://www.baden-wuerttemberg.de/de/startseite/

Turism:

https://www.tourismus-bw.de/