Close

„MV tut gut“  (MV teeb head) – just selle loosungiga reklaamib end Saksa Kevade selleaastane partnerliidumaa. Mecklenburg-Vorpommerni 23 211 km²  pinnalt leiab palju enamat kui ainult kuulsad Läänemere rannad. Sellest hoolimata on sealsed saared Rügen ja Usedom armastatud puhkusekohaks. Mecklenburg-Vorpommernit ei külasta siiski vaid turistid, ka kaupmehed ja tudengid tulevad meelsasti Saksamaa kirdeosas asuvale liidumaale. Rostocki ja Greifswaldi ülikoolid kuuluvad maailma vanimate kõrgkoolide hulka. Nagu Tallinn ja paljud teised Eesti linnad on hansalinnadeks Rostock, Wismar, Stralsund, Greifswald, Anklam ja Demmin. Vee lähedus ei ole märksõnaks vaid mere läheduse tõttu, sest ka sisemaal leidub rohkelt järvi.

Mecklenburg-Vorpommern torkab silma ka oma ainulaadse maastiku poolest, ainsa Saksa liidumaana asub seal lausa kolm rahvusparki.

Sõprussuhted Tallinna ja Schwerini linnade ning Tartu ja Greifswaldi ülikooli vahel viitavad kahe piirkonna tihedatele seostele ja pikaaegsele heale läbisaamisele.

Rõõmustame saabuva Saksa Kevade üle koos Mecklenburg-Vorpommerniga!

Lingid

Ametlik liidumaa veebileht

Turismiveeb