Close

Head Saksamaa, saksa keele ja kultuuri sõbrad

Tere tulemast üritustesarjale Saksa Kevad 2018! Teid ootab rikkalik ja mitmekülgne programm, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale, suurepärastele saksa-eesti suhetele ja mõlema riigi inimeste vahelisele sõprusele.

Sel aastal tutvustab end Hamburg Eestis toimuvate „saksa nädalate“ partnerina. Aastasadu kestnud ühine hansaaeg ning avatus maailmale, kodanike panustamine oma linnadesse, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Saksamaa keskus, moodne tehnoloogia ja tipptasemel teadus, kultuuri nautimine alates improvisatsiooniteatrist kuni Elbfilharmooniani, kirjastus- ja meediametropolid, mis kajastavad laiapõhjaliselt Eestis toimuvat – see kõik ning rohkemgi veel on Hamburg.

Saksa Kevad algab pidulikult 12. aprillil auhindadega pärjatud Hamburgi Asya Fateyeva ansambli kontserdiga. Näitus „Riik ei ole kunstiteos“ kutsub arutelule. Kuid kolme nädala jooksul on kavas veel rohkelt erinevaid üritusi: filmiööd, töötoad, performance avalikus ruumis, arvukad projektid koolides ja ülikoolides. Ja loomulikult mitte ainult Tallinnas ja Tartus, vaid meie partnerid asuvad kogu Eestis.

Saksa Kevad on igal aastal Eesti ja Saksamaa inimeste kohtumispaigaks. Festival annab võimaluse tunnetada, kuidas me saame üksteist „nakatada“ – ärgitada meie kultuurihuvi, meie uudishimu uue vastu. Euroopas on just praegu inimeste vaheline kohtumine, seotus ja koostöö olulisemad kui eales varem. Koos oma sõpradega Eestis tahame meie, sakslased, luua Euroopas eduka ja rahumeelse tuleviku. Saksa Kevadel on sealjuures oluline roll.

Kutsun teid siinkohal südamest Saksamaad ning eriti Hamburgi Saksa Kevade raames lähemalt avastama.

Meie eesti ja saksa partnerite programmi koos kõikide üritustega ning palju muud leiate te meie kodulehel www.saksakevad.ee ning Facebookis https://www.facebook.com/saksakevad/.

Tähistagem kevadet üheskoos!

Teie
Christoph Eichhorn
Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis

 

Head lugejad,

mul on hea meel tutvustada Eestis selleaastase Saksa Kevade partnerina vaba hansalinna Hamburgi ja kutsun Teid südamlikult osa võtma selle mitmekülgsest programmist.

Meie linnade vahel on rohkelt seoseid. Nagu Hamburg, tuntud kui „värav maailma“, vaatab ka Eesti pealinn tagasi tihedalt merega seotud minevikule ja ühisele hansaajastule. Ka tänapäeval on mõlemal linnal kandev roll rahvusvaheliste majandus- ja teaduskeskustena, kus asuvad tähtsal kohal innovatsioon ja jätkusuutlik areng. Digitaliseerimine toob endaga rohkelt võimalusi ning uusi küsimusi, millele peame julgelt vastu astuma. Eestit tuntakse Euroopas juba digitaliseerimisalase eeskujuna ja ka Hamburg panustab järjekindlalt digitaalsete tehnoloogiate väljatöötamisele. Ning loomulikult ühendab meid rõõm muusika ja kunsti vastu. Hamburg sai Elbfilharmooniaga suurepärase kontserdimaja, mis meelitab ühtviisi ligi nii kohalikke kui ka kogu maailmast tulevaid külalisi ning on saanud meie linna sümboliks.

Saksa Kevad pakub võimalust kogemuste vahetamise kaudu üksteiselt ja üksteise kohta õppida. Õppimine toimub kahes piirkonnas, mis kuuluvad ühendatud mitmekesisusse, kodanike Euroopasse. See pärineb meie ühisest ajaloo- ja kultuuripärandist ning elab edasi tänu igaühe valmidusele panustada ühisesse tulevikku ja kaitsta ning kujundada Euroopa Liitu kui rahu, turvalisuse ja heaolu tagatist.

Soovin Teile põnevaid vestluseid, uusi ajendeid ja püsivaid muljeid ning loodan, et saan Teid peagi ka Hamburgis tervitada.

Teie
Olaf Scholz
Vaba- ja hansalinn Hamburgi esimene linnapea (kuni märts 2018)