Close

Head Saksamaa, saksa keele ja kultuuri sõbrad!

Tere tulemast Saksa Kevadele 2019! Teid ootab selle 10. juubeli puhul rikkalik ning mitmekülgne programm ning seda kõike, et tähistada suurepäraseid saksa-eesti suhteid ning mõlema maa inimestevahelise sõprust.

Sel aastal on „Saksamaa nädalate“ partneriks Eestis Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa. Mecklenburgi järvede piirkond, Rügeni ja Usedomi saared on „MV“ tuntuimad maamärgid, kuid see Kirde-Saksamaal asuv liidumaa pakub palju muudki. Rostocki ja Greifswaldi ülikoolid kuuluvad nagu ka Tartu Ülikool maailma vanimate kõrgkoolide hulka. Rostock, Wismar, Stralsund, Greifswald, Anklam ja Demmin on sarnaselt Tallinna, Tartu, Pärnu ja Viljandiga hansalinnad. Sõprussidemed näiteks Tallinna ja Schwerini linna vahel nagu ka Tartu ja Greifswaldi ülikoolide vahel kõnelevad tihedatest suhetest ning heast läbisaamisest. „MV“ on loominguline, uuenduslik, avatud ning täis tulevikuväljavaateid ja avatud ruumi – ning seeläbi Eesti elutunnetusele väga sarnane.

Saksa Kevad saab algab juba 20. märtsil Schwerini Konservatooriumi suurepäraste muusikute piduliku kontserdiga. 21. märtsil KUMUs avatav multimediaalne installatsioon „Näpunäide“ on samuti üks programmi kõrghetkedest. Lisaks leiate kavast veel palju muudki – üle kolme nädala kestev festival kutsub sümpoosionitele, filmilinastustele, töötubadesse,
arvukatele projektidele koolides ja ülikoolides. Ning seda loomulikult mitte ainult Tallinnas ja Tartus, vaid leidsime partnereid kogu Eestis.

Saksa Kevad pakub igal aastal kohtumispaika inimestele Eestist ja Saksamaalt. See avab võimaluse tunda, kuidas me üksteist vastastikku inspireerida võime – meie huvi kultuuri ning meie uudishimu tundmatu vastu. Euroopas on inimestevahelised kokkupuuted, üksmeel ning koostöö olulisemad kui eales varem. Meie, sakslased soovime koos oma sõpradega Eestis kujundada edukat Euroopa tulevikku. Seda näitab omalt poolt ka Saksa Kevad.

Kutsun Teid lähemalt tutvust tegema nii Saksamaa kui Mecklenburg-Vorpommerni liidumaaga sel Saksa Kevadel. Meie eesti ja saksa partnerite programmi ja üritustekava ning palju muudki leiate Te Saksa Kevade veebilehelt ning Facebookist.

Tähistage koos kevadet koos meiega!
Teie
Christoph Eichhorn
Saksa suursaadik Eestis

 

Foto: Jens Büttner/dpa

Head lugejad!

Mul on väga hea meel, et sel aastal sai Saksa Kevade partnermaaks just Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa. Kutsun Teid üles tutvuma nii vaheldusrikka festivaliprogrammiga kui ka mitmekülgse Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa endaga.

Eestit ja Saksamaa põhjaosas asuvat Mecklenburg-Vorpommernit ühendab esmapilgul eelkõige Läänemeri, mis moodustab mõlema maa inimeste ühise identiteedi põhiosa. Ka ajalooliselt leidub Mecklenburg-Vorpommerni ja Eesti vahel arvukalt seoseid, eelkõige ühise hansaaja näol, mis mõjutab meie linnasid veel tänapäevalgi.

Eelkõige ühendab meid aga elu Euroopas ja Euroopa Liidus, mille vabadusel ja rahul põhinevaid alusväärtusi peame tänapäeval veelgi rohkem hoidma ja kaitsma kui varasemalt. Saksa Kevad Eestis moodustab seega oma pea kümne toimumisaastaga olulise osa elavast Euroopast, mille ühiskonnad ei mõtle teineteisest vaid stereotüüpsetele eelarvamustele tuginedes, vaid suhtlevad teineteisega avatult, õpivad üksteiselt ja teineteise kohta ning töötavad käsikäes, et luua ühine tulevik.

Eesti on Euroopa Liidus digitaliseerimise musternäidis. Saksa Kevad pakub meile võimalust õppida Eesti kogemustest koha peal, luua uusi ja süvendada juba olemasolevaid kontakte veelgi.

Meie liidumaa osaleb seepärast koos rohkem kui 70 esindajaga kultuuri-, majandus-, teadus- ja haldusvaldkonnast selle aasta Saksa Kevadel. Festival annab oma muusikalise programmiga, näituste, installatsioonide ja filmiprogrammiga põneva sissevaate mitmekülgsesse Mecklenburg-Vorpommernisse. Peatsete kohtumisteni Mecklenburg-Vorpommernis!

Teie
Christian Pegel
Mecklenburg-Vorpommerni energia-, taristu- ja digitaliseerimisminister