Close

Tervitussõnad

Saksamaa Liitvabariigi suursaadiku Christoph Eichhorni tervitussõnad

Head lugejad,
kallid Saksamaa ja saksa keele sõbrad

Taas on kätte jõudnud aeg – Saksa kevad ootab teid põneva ja mitmekülgse programmiga. Ka 2017. aastal tutvustab Saksamaa end ühe kuu jooksul kogu oma mitmekülgsuses ning tähistab suurepäraseid saksa-eesti suhteid. Sel aastal tervitame Eestis toimuvate „saksa nädalate“ partnerina Baden-Württembergi liidumaad. Väärikatest Heidelbergi ja Tübingeni ülikoolidest ülimoodsate autodeni, Mustmetsast Bodeni järve ning esmaklassiliste veinideni – see kõik ning paljugi muud on Baden-Württembergile omane.

Saksa kevad algab piduliku avamisega ning auhindadega pärjatud Baden-Württembergi juurtega eesti džässmuusiku Kristjan Randalu kontserdiga 26. aprillil. Näitus „Global Control & Censorship“ ning Karlsruhe Badisches Staatstheateri etendus „Stolpersteine“ ühendavad tipptasemel tänapäeva ajalooga ning moodsa koreograafia klassikalise esitlusega. Saksa kevade raames ei toimu aga ainult kultuuriüritusi: selle aasta Saksa majanduse auhinna teemaks Eestis on “Digitaalajastu võidukäik – Industrie 4.0”. Väitlusvõistluse “Jugend Debattiert International” Eesti finaalis esitavad ja kaitsevad õpilased oma oma seisukohti. Huvi saksa keele vastu äratavad aga mitmed kooliprojektid ning ülikoolides tutvustavad oma ala saksa filoloogid.

Saksa kevad on aga midagi palju enamat. See on juba aastaid inimeste kohtumispaigaks. See annab võimaluse luua pildi saksa-eesti suhete hetkeseisust. Euroopas on just praegu kõige olulisem inimeste omavaheline kohtumine, üksmeel ja koostöö. Koos oma sõpradega Eestis tahame meie, sakslased, luua Euroopas eduka ja rahumeelse tuleviku. Saksa kevadel on sealjuures oluline osa.

Kutsun teid siinkohal südamest Saksa kevadele, et Saksamaad ning eriti Baden-Württembergi liidumaad lähemalt tundma õppida ning luua endale värske mulje meie maa mitmekülgsusest ning meie riikide vahelistest suhetest.

Meie eesti ja saksa partnerite programmi koos kõikide üritustega ning palju muud leiate te meie kodulehel www.saksakevad.ee ning Facebookis https://www.facebook.com/saksakevad/.

Startige kevadesse – koos meiega!

Teie
Christoph Eichhorn
Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis

 

 

Baden-Württembergi teadus-ja kunstiministri Theresia Baueri tervitussõnad

Eesti on mitmekülgne ja kultuure ühendavate traditsioonide maa. Meie jaoks seostub meie võõrustajamaa keelelise ja kirjandusliku mitmekesisusega, nagu ka muusikaga: Arvo Pärdiga, ühe tänapäeva suurima heliloojaga, olulise koorimuusikatraditsiooniga ning ka edukate popmuusikaansamblitega. Eesti tähendab erinevate kultuuride koosolemist, loomingulist meelelaadi ning loomulikult eeskuju digitaliseerimise vallas.

Need on omadused, mis ühendavad meie maid! Baden-Württemberg on tugev teadusmaa rikkaliku leiutamispärandi ning innovatsioonivõimega, kus kultuuride mitmekesisus on osa identiteedist. Tahame digitaalse muutuse kujundamisel kaasa rääkida ning näeme selles suurt võimalust. Eesti läbimurdest halduse ning tervisehoiu digitaliseerimise vallas saame kindlasti õppida.

Rõõmustan väga selle üle, et Baden-Württemberg on 2017. aasta Saksa kevade partnerliidumaa! Alates 2010. aastast toimuv üritustesari edendab kultuuri-, teadus-, majandus- ja keelealast mõttevahetust ning väärtustab lisaks ajaloolisi ja tänapäeva sidemeid Eesti ja Saksamaa vahel. Saksa kevad on elav näide euroopalikust mõtteviisist ning edastab selge sõnumi tugeva, ühise ja avatud Euroopa kohta.

Baden-Württemberg esitleb end sel aastal mitmekülgse maana. Olen kindel, et äratame oma rikkaliku teadus- ja kultuurimaastikuga, imeilusate linnade ning ainulaadse loodusega teis huvi. Mitmed põnevad üritused ja kohtumised Saksa kevade raames aitavad sellele kindlasti kaasa.

Paljud inimesed on kaasa aidanud ning koostanud mahuka ja vaheldusrikka programmi. Soovin Saksa kevadele palju edu ning olen veednund, et meie kahe maa vahelised südamlikud suhted süvenevad edaspidigi.

Theresia Bauer
Baden-Württembergi teadus- ja kunstiminister