Close

Saksa kevade pidulik avamine

12.04.2018

Saksa kevade pidulik avamine

Detailid

Aeg: 12.04.2018
Asukoht: Kumu Kunstimuuseum, auditoorium (A. Weizenbergi 34, Tallinn)

Piletiinfo

Kutsetega

Korraldaja

Goethe Instituut, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond

Kavas:
Hamburg on Eestis külas – avame Saksa Kevade koos meie selleaastase partneri, hansalinna Hamburgiga. Avakontserdile on kutsutud klassikalise saksofoni mängija Asya Fateyeva, kes kuulub oma valdkonna silmapaistvamate noorte esindajate hulka. Koos temaga astuvad lavale pianist Valeria Myrosh ja sopran Pia Bohnert. Kolm Hamburgis elavat muusikut toovad kaasa klassikalise muusika programmi, mis on sama rahvusvaheline kui trio ise.

Koosseis:
Asya Fateyeva (saksofon)
Pia Salome Bohnert (sopran),
Valeria Myrosh (klaver)

Asya Fateyeva on sündinud 1990 Krimmis ning pühendub klassikalise saksofoni mängijana laiale repertuaarile. Sellest võib leida lisaks tema instrumendile loodud originaalteostele ka baroki-, klassika- ja romantikaajastust pärit teoseid. Noorel muusikul on mõningaid kogemusi kompositsioonide arranžeerimisega oma instrumendi jaoks. Asya Fateyeva tahab võita klassikalisele saksofonile muusikaelus veel enesestmõistetavamat kohta. Tenorsaksofonistina on ta tunnustatud Alliage Quinteti püsiliige. Alates 2014. aastast õpetab isehakanud hamburglanna klassikalist saksofoni Münsteri muusikakõrgkoolis. Tema auhindade ja stipendiumide loetelu on pikk, muu hulgas on ta saanud oma debüütplaadi eest auhinna ECHO Klassik 2016 kategoorias „Aasta järelkasv“. Asya Fateyeva on lisaks mänginud ka paljude Euroopa orkestritega.

Pianist Valeriya Myrosh sündis 1991 Kasahstanis Balkašis. Juba oma kodumaal võitis ta arvukalt auhindu, millest eelkõige võib mainida Vladimir Krainevi konkursi grand prix’d 2002. aastal, mis aitas Valeriyal saada kutse klaveriõpingutele Saksamaale professor Krainevi juurde. Alates seitsmendast eluaastast, kui ta tegi oma debüüdi koos ühe orkestriga, on ta mänginud regulaarselt paljude riikide orkestritega Ukrainas, Venemaal ning hiljem ka Euroopa rahvusvaheliste festivalide lavadel. Alates oktoobrist 2016 on Valeriya Myrosh Hambrugi Muusika- ja Teatrikõrgkooli õppejõud. Ta on püsikülaline arvukates nüüdismuusika, kammermuusika ja lauluõhtute projektides.

Berliinis sündinud sopran Pia Salome Bohnert õpib alates oktoobrist 2016 Hamburgi Muusika- ja Teatrikõrgkooli magistrantuuris. Lisaks on ta külastanud arvukalt meistrikursuseid. Tema töös on eriti suur rõhk laulul. Pärast väga edukaid kõrgkooliaegseid ooperiproduktsioone viisid esimesed ooperitööd ta muu hulgas Hamburgi riigiooperisse, Bremeni teatrisse, Osnabrücki linnateatrisse ja Bremeni kammerfilharmooniasse. Tänu oma aktiivsele kontserttegevusele oratooriumides on Pia Salome Bohnert esinenud kontsertidel terves Euroopas. Ta on saanud palju auhindu ja stipendiume. Alates 2015. aastast on ta ühingu LiveMusicNow liige. Aprillis 2017 sai temast Hamburgi Muusika- ja Teatrikõrgkooli stipendiaat projektis, mis hõlmab koostööd pagulaste ja kompositsioonitudengitega.