Close

Baltisaksa ball

29.04.2017 21:00

Baltisaksa ball

Detailid

Aeg: 29.04.2017 21:00
Asukoht: Saksa Kultuuri Instituut, Kastani 1, Tartu

Piletiinfo

Pilet eelmüügist 7€, täispilet kohapeal 20€ (sooduspilet õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 7€).

Ostes pileti eelmüügist, olete oodatud ka tantsutundi (28.4. kell 18.30).

Korraldaja

Teaduse ja Kultuuri SA Domus Dorpatensis

Kuulsite naabrinaise tütre poja prutalt, et tema kursaõe venna sõber käis eelmine aasta baltisaksa ballil ja see olevat ülivinge olnud? Lisaks ägedale peole tantsisid ballikülalised tantse, mida muidu näeb ainult telekast? On absoluutselt viimane aeg, et ka ise näha ja järgi proovida selliseid tantse nagu française, troika, vengerka ja polonees!

Pange nüüd kähku oma märkmikus 29. aprilliks kirja: BALTISAKSA BALL KELL 21. Uksed avanevad juba kell 20:30, et ninad puuderdatud ja kingad õigeks ajaks viksitud saaksid!

Õhtut sisustavad mitmekülgse muusikavalikuga Merlin Kivi Kvintett, sisutihedad vestlused teiste (rahvusvaheliste) külalistega, kook, baltisaksa pirukad, tervitusjook ning loomulikult need samad huvitavad ja ajaloolised baltisaksa tantsud – française, troika, vengerka ja polonees!

NB! Oodata on ka üllatusi!

Seda ei ole karta, et tantsusammudega hätta jääte. Teid aitavad samal ajal toimuva rahvusvahelise seminari osalejad, kellel sammud juba selged! Kui aga otsustate pileti juba eelmüügist osta, siis ootame teid ka tantsutundi, mis toimub reedel, 28. aprillil, kell 18:30 Tartu Saksa Kultuuri Instituudis, Kastani 1. Kusjuures sel aastal õpime lisaks baltisaksa tantsudele ka eesti rahvatantse! Kui tantsutundi ei jõua, ei ole samuti hullu – jalga saate keerutada ka juba tuttavate tantsurütmide saatel.

Riietus olgu kindlasti pidulik: meestel tume ülikond ja naistel pidulik kleit. Jalga pange viisakad, aga mugavad kingad, sest tantsida saab baltisaksa kombe kohaselt palju! Korra aastas on ju vahva kleit või ülikond kapist välja otsida ning tunda ennast veidi pidulikumalt!

Pikk jutt lühidalt – tulge ballile ja veetke äärmiselt meeleolukas, lõbus ja kultuurirohke õhtu muusika, huvitavate inimeste ja (baltisaksa) tantsude seltsis!

Lisainfo ja piletite eelmüük: uta.kuehrt@dorpatensis.ee

Foto: © Colourbox.com