Close

Coram Publico – töötuba

19.04.2018 - 20.04.2018

Coram Publico – töötuba

Detailid

Aeg: 19.04.2018 - 20.04.2018
Asukoht: TantsuRUUM, SA Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12

Piletiinfo

Tasuta

Korraldaja

Goethe Instituut, TantsuRuum

Kuidas loome performance’i-olukordi avalikus ruumis?

Muudame linnaosa koreograafiliste moodulite abil oma mänguruumiks ja üritame kindlaks teha, kuidas saame seda liikumisega kujundada ja mõjutada. Liikumised, millega tegeleme, on eelkõige sellised liikumised, mis on pärit igapäevase linnakeskkonna vaatlemisest. Soovime avada sotsiaalsete mehhanismide koreograafilisi aspekte. Selle käigus heidame valgust sellele, kuidas keha neid individuaalselt ja rühma sees salvestab ja väljendab.

Sihtrühm: Kõik, kes tunnevad huvi liikumiseksperimentide vastu avalikus ruumis.

Küsimuste korral ja registreerumiseks saatke e-kiri aadressile: info@stephanie-felber.de

Formaat:
1. Töötuba
2. Interventsioonid avalikus ruumis
3. Tagasiside (arutelu) rühma sees

Ajakava ja asukoht:
Töötuba

19. aprillil 2018 kell 11.30–14.30
20. aprillil 2018 kell 11.30–15.30

Interventsioonid
21. aprill 10.30–12.00, Telliskivi Loomekeskus
22. aprill 15.00–16.00, Harju tn ja 16.30–17.30 Musumägi

Lisainformatsioon

Stephanie Felber
töötab kujutava ja etenduskunsti kokkupuutepunktis. Tema koreograafilisi töid on esitletud sellistes kohtades nagu Pathos Atelier Münchenis, euro-scene Leipzigis (parim Saksa tantsusoolo), Quartier am Hafen Kölnis, kultuurikeskus Španski Borci, (JSKD) Ravna kultura de javnosti, festival plesne ustvarjalnosti mladih ŽIVA Ljubljanas, Mediteranski Plesni Center Svetvincenatis, Shawbrook Iirimaal, Leipzigi Kujutava Kunsti Muuseum, Dock11 Berliinis, 19. FAKI FESTIVAL ZAGREB ja PROGRESS-FEEDBACK FESTIVAL Ateenas, ning teda on muu hulgas toetanud Müncheni kultuuriamet, Goethe Instituut ja Kölni kultuuripindade sihtasutus Quartier am Hafen.
Oma kunstiliste vaadete jagamiseks esineb Stephanie Felber rahvusvahelistel ja riigisisestel seminaridel ja peab loenguid. 2011. kuni 2012. aastani juhatas ta Müncheni Kaunite Kunstide Akadeemias muu hulgas seminari „play around the concept of enough“
Lisaks huvitub ta kunstist ja kaasamisest ning tegutseb koreograafina kaasavas teatritrupis Freie Bühne München e.V. ja projektis Oh Happy Day Inklusionschor (190 inimest, sh puuetega inimesed ja pagulased), mille eest ta sai 2015 Baieri sotsiaalministeeriumi kultuuriauhinna „Miteinanderpreis“ (Koosauhind).

Barbara Lehtna on Eesti teatritegija, kes eksperimenteerib palju tantsuga. Ta keskendub peamiselt inimeste lugudele, avalikule disruptsioonile ja reaalsetele teatrietendustele.
Ta loob regulaarselt oma etendusi ja on tuntud tükkide poolest, kus laval on rohkem kui 100 tegelast. Ta soovib luua visuaalseid ja füüsilisi performance’eid, mis on seotud igapäevaprotsessidega.
Lisaks on ta Doris Uhlichi tantsukompanii püsiliige ja teeb koostööd ka teiste koreograafide ja režissööridega kogu Euroopas (nt Julian Hetzel, Chris Kondek, Christiane Kühl jne).