Close

Filmiõhtu „Barbara“

20.03.2019 19:00

Filmiõhtu „Barbara“

Detailid

Aeg: 20.03.2019 19:00
Asukoht: Tartu Saksa Kultuuri Instituut (Kastani 1)

Piletiinfo

Tasuta.

Korraldaja

Tartu Saksa Kultuuri Instituut

Filmi sisu: 1980. aasta suvi. Arstist Barbara on andnud sisse viisataotluse Saksa Demokraatlikust Vabariigist lahkumiseks. Selle eest viiakse ta karistuseks töölt pealinnast üle väikesesse maahaiglasse, kõigest kaugele eemale. Naise armastatu Jörg valmistab Lääne-Saksamaal juba ette tema põgenemist ning Läänemeri tundub olevat parim võimalik variant. Barbara ootab. Uus korter, naabrid, suvi, maaelu – miski sellest ei tähenda temale enam midagi. Töötades lastekirurgina koos uue ülemuse Andrega, on ta tähelepanelik kõige suhtes, mis puutub patsientidesse, kuid üsna eemalviibiv oma kolleegidega suheldes. Ta tunneb, et tema tulevik ootab alles ees. Ent Andre ajab teda segadusse. Mehe täielik kindlus tema ametioskuste suhtes, tema hoolitsev suhtumine, tema naeratus.

Miks ta teeb Barbarale katet, kui too aitab Sarah-nimelist noort jooksikut? Kas talle on tehtud ülesandeks naisel silm peal hoida? On mees armunud? Kui planeeritud põgenemispäev läheneb, hakkab Barbaral kontroll käest kaduma. Kontroll iseenda üle, oma plaanide üle, armastuse üle. 

Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega.

 Christian Petzold on saksa kaasaegse filmi üks eredamaid režissööre. 1988–94 õppis ta Berliinis Saksa filmi- ja televisiooniakadeemias ja töötas režissööri assistendina. PÖFF on näidanud Petzoldi filmidest seitset, neist viimati filosoofilise alatooniga põnevusdraamat „Transiit“ 2018. aastal. Christian Petzold on tuntud peente psühholoogiliste filmide poolest, milles ta enamasti tugevate naiskarakterite abil kommenteerib kodumaa lähiajalugu.