Close

Filmiõhtu „Fööniks“

27.03.2019 19:00

Filmiõhtu „Fööniks“

Detailid

Aeg: 27.03.2019 19:00
Asukoht: Tartu Saksa Kultuuri Instituut (Kastani 1)

Piletiinfo

Tasuta.

Korraldaja

Tartu Saksa Kultuuri Instituut

Berliin 1945. Nelly saabub vahetult pärast sõja lõppu koonduslaagrist tagasi varemetes linna. Tõsiste vigastuste tõttu tuleb ta nägu operatsiooni abil taastada. Nelly tahab leida üles oma muusikust abikaasa Johnny, kuigi sõbranna Lene sõnul olevat mees ta reetnud. Laagris olles oli mehele mõtlemine Nelly jaoks ainus tugipunkt ning nüüdki tundub mehe leidmine talle valitsevas kaoses paradiisi tagasipääsemise garantiina. Nende kohtumisel ei tunne mees oma surnuks peetud naist ära, kuid teeb talle sarnasuse põhjal ettepaneku etendada Nellyt, et saada kätte viimase märkimisväärne pärandus.

Nelly näo rekonstrueerimine on allegooria, millele tugineb kogu loo mitmekihilisus nii üksikisiku kui ka terve sõjajärgse ühiskonna tasandil.

Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Christian Petzold on saksa kaasaegse filmi üks eredamaid režissööre. 1988–94 õppis ta Berliinis Saksa filmi- ja televisiooniakadeemias ja töötas režissööri assistendina. PÖFF on näidanud Petzoldi filmidest seitset, neist viimati filosoofilise alatooniga põnevusdraamat „Transiit“ 2018. aastal. Christian Petzold on tuntud peente psühholoogiliste filmide poolest, milles ta enamasti tugevate naiskarakterite abil kommenteerib kodumaa lähiajalugu.