Close

Fotonäitus AJAHÜPE / ZEITSPRUNG

04.05.2017 - 28.05.2017

Fotonäitus AJAHÜPE / ZEITSPRUNG

Detailid

Aeg: 04.05.2017 - 28.05.2017
Asukoht: Tartu Kunstimaja, Vanemuise 26

Korraldaja

Tartu Saksa Kultuuri Instituut, Saksa Välissuhete Instituut (ifa)

Igasuguse kultuuride vahelise dialoogi aluseks on vastastikune läbikäimine. Mõlemapoolseks mõistmiseks ja informatsiooni süvendamiseks pühendub Saksa Välissidemete Instituut (ifa) ülesandele edendada kunstinäituste kaudu riikidevahelist kunstivahetust ning anda selle kaudu Saksamaast välismaal võimalikult realistlik ja mitmekülgne pilt.

ifa on pühendanud selle näituse fotoajakirjandusele ja saksa tippfotograafidele Erich Salomonile (1886 – 1944) ja Barbara Klemmile (sünd. 1939). Pildiajakirjanduslik fotograafia peegeldab paremini kui ükski teine meedium ajaloolise situatsiooni eripära.

Fotoajakirjanikud – need on tavaarusaama järgi hulljulged seiklejad, kes reisivad kaamerate ja vahetatavate objektiividega riigist riiki, et pildistada vaatajaskonnale muljet avaldavaid kõmulisi ja dramaatilisi sündmusi ning mitte viimases järjekorras ka katastroofe. Kuid ärevile ajavate, koguni šokeerivate kõmu-uudiste loomine ei ole Klemmi ja Salomoni asi. Ehkki nende elutöid lahutab viiskümmend aastat, järgivad nad siiski samu eesmärke. Nad dokumenteerivad kumbki omal moel seda, mis köitis nende tähelepanu. Nad näitavad maailma olemist, jäädes avatuks tegelikkuse suhtes, ent võttes samas ise sellest osa, mitte blameerides või koguni paljastades, vaid ikka silmas ja meeles pidades kujutatava väärikust.

Näituse avab 4. mail kell 18 ifa peasekretär Ronald Grätz.