Close

HAMBURG KOHTUB TALLINNAGA

28.04.2018 20:00

HAMBURG KOHTUB TALLINNAGA

Detailid

Aeg: 28.04.2018 20:00
Asukoht: Philly Joes JazzClub (Vabaduse väljak 10, Tallinn)

Piletiinfo

Tasuta

Korraldaja

Goethe Instituut, Juu Jääb

Gabriel Coburger (saksofon ja flööt, Saksamaa)
Villu Veski (saksofon, Eesti)
Sven Kerschek (elektrikitarr, elektribasskitarr, Saksamaa)
Reigo Ahven (löökriistad, Eesti)

Gabriel Coburger on õppinud Hamburgi muusikakõrgkoolis ning on Hamburgi muusikaelu üks silmapaistvamaid džässmuusikuid. Selle eest sai ta 2007 esimesena Dr. E. A. Langneri fondi Hamburgi džässiauhinna. Aastal 2009 alustas ta džässisarja Fatjazz-Urban-Exchange, mis meelitab siiani teiste linnade ja riikide džässmuusikuid Hamburgi. Esimese tenorsaksofonistina salvestas ta muusikat ja andis kontserte NDR-Bigbandiga koos selliste muusikutega nagu Johnny Griffin, Lionel Hampton, Al Jarreau, Clark Terry, Albert Mangelsdorff, Geir Lysne, Inga Rumpf, Wolfgang Schlüter ja Nils Landgren

Villu Veski kirjeldamiseks sobib kasutada vaid sõna multigeenius. Tema mitmekülgsus muusiku, helilooja, kunstiedendaja ja -armastajana on muljetavaldav. Veskil on lai ja žanriteülene väljendusspekter, mis on kaasa tootnud mitmekesiseid projekte, nagu koostöö akordionist Tiit Kallustega NordicSoundsi albumil või selliste ansamblite nagu Avicenna (1986–1990) ja Saxappeal Band juhtimine.

Ta on mänginud rahvusvahelistel festivalidel, nagu Rochester Jazz Festival New Yorgis, Pori Jazz Festival Soomes, Natt Jazz Norras, Brüsseli Jazz Marathon Belgias ning British Saxophone Congress Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis. Koostöö briti soul’i- ja džässilaulja Ola Onabulega on viinud Veski muu hulgas South Bank Centre’s Choral Festivalile Queen Elizabeth Hallis, Lagos Jazz Seriesile Nigeerias, Istanbuli Jazz Festivalile Türgis, International Jazz Dayle Rumeenias ja paljudele teistele üritustele. Lisaks on Veski alates 1997. aastast Muhu tulevikumuusikafestivali Juu Jääb kunstiline juht. Festival on meelitanud Muhu saarele parimaid džässikunstnikke, nagu Jazzanova ja Gabriel Coburg Saksamaalt, Gilles Peterson Suurbritanniast ja Ola Onabule, kui nimetada vaid mõnda.

Sven Kerschek on õppinud Hamburgi muusika- ja teatrikõrgkoolis džässkitarri ning on osalenud paljude ringhäälingusalvestiste ja CD-de loomisel. Ansambliga Testreihe on ta võitnud Vereins- und Westbanki džässiauhinna.

REIGO AHVEN on Eesti jazztrummar ja jazzklubi Philly Joes asutaja. Trummari uus sooloalbum “Reigo  Ahven Trio” ilmus 2017, seal mängivad tuntud jazzmuusikud Jukkos Uotila Soomest ja Peedu Kass Eestist. Reigo  on saanud ka Jazzkaare maineka Danske Bank’i jazziedendaja auhinna. Täna, 2018,  korraldab Reigo Ahven ka Philly Joes Jazzclub  resideerumist New Yorgis, püüdes selle muuta 1,5 aastaks Eesti kultuuri ja ettevõtluse saatkonnaks Manhattanil seoses Eesti Vabariigi 100. juubeliaastaga.