Close

Jugend debattiert international: poolfinaal

28.03.2019 12:00

Jugend debattiert international: poolfinaal

Detailid

Aeg: 28.03.2019 12:00
Asukoht: Tallinna Saksa Kultuuriinstituut (Tolli 2)

Piletiinfo

Tasuta

Korraldaja

Goethe-Institut Estland

Kes suudab oma vaateid ning seisukohta veenvaimalt esitada? Poolfinaalis kohtuvad 8 Eesti parimat noort saksa keeles väitlejat, kes valitakse välja 07.03.2019 Kadrioru Saksa Gümnaasiumis toimuvas riiklikus eelvoorus, kus kokku osaleb 20 õpilast erinevatest Eesti koolidest.

Poolfinaalis väideldakse sel aastal teemal „Soll auf der gymnasialen Oberstufe zu einem großen Teil online unterrichtet werden?“ ( Kas gümnaasiumis peaks õpe suures osas toimuma online? )

Selle väitluse tulemusena selgub, kes on need neli ärksat noort, kellega kohtume avalikul finaalväitlusel 16.04.2019 Kumu Auditooriumis.

Jugend debattiert international on seni ainus saksakeelne väitluskonkurss, mis edendab noorte oskust kriitiliselt käsitleda poliitilisi ja ühiskondlikke teemasid ning esindada pädevalt ja veenvalt oma seisukohti.  Lisaks saksa keele õppe ja aktiivse mitmekeelsuse toetamisele Euroopas panustatakse poliitilise kultuuri arengule ning süvendatakse väitlusoskust kui demokraatlikku vahendit konfliktide lahendamisel.
2018. a seisuga toimub Jugend debattiert international kaheteistkümnes Kesk- ja Ida-Euroopa riigis, sh alates 2006. aastast ka Eestis. Kokku on konkursil osalenud rohkem kui 25 000 õpilast.

Jugend debattiert international

Foto: Diana Unt