Close

Kirjanduslik toit

31.03.2019 16:00

Kirjanduslik toit

Detailid

Aeg: 31.03.2019 16:00
Asukoht: Tartu Loodusmaja, Lille 10

Piletiinfo

Sissepääs: üliõpilastele ja ülikooli töötajatele tasuta, kõikidele teistele 8 eurot. Kui endal on kaasa võetud mõni toiduga seotud saksakeelne luuletus või tekstilõik, siis selle ettekandmisel on sissepääs 5 eurot.

Registreerimine kuni 28.03.2019: https://doodle.com/poll/u9gx8whnnrzhrnnp

Küsimuste korral kirjutada: katrin.koorits@ut.ee

Korraldaja

Germanistika osakond/DAAD

„Ja kui ma siis kuulsin saksa keelt, nii imelik tunne mind rõhus, näis nagu täis magusat valu mu rind verd voolaks kodumaaõhus.“  Nii väljendas kunagi oma sidet keelega Heinrich Heine teoses „Deutschland. Ein Wintermärchen“ August Sanga tõlkes. Keel on alati olnud võti kultuuri juurde ja sakslased pole iial kedagi rohkem ülistanud kui oma keele suurkujusid: luuletajaid ja kirjanikke – sõnameistreid. Ja kui sakslased peavad endid Goethe ja Schilleri lasteks, siis südames kannavad nad lisaks kodumaale ka rahvuslikku kööki.

Tartu ülikooli germanistid koostöös Kieli ülikooliga tahavad viia need kaks asja – kirjanduse ja rahvustoidu – ühe katuse alla: „Kirjanduslik toit“. Kuulame põnevaid katkendeid valitud raamatutest ja naudime nii ühist söögitegemist kui ka toitu ennast. Proosa- ja luuletekstidest inspiratsiooni ammutades valmivad maitsvad road. Ootame kõiki nautima kirjanduslikku toitu!

Foto: Colourbox.de