Close

Kirjandusõhtu “Tekstid – jäljed – kohad”

27.03.2019 18:00

Kirjandusõhtu “Tekstid – jäljed – kohad”

Detailid

Aeg: 27.03.2019 18:00
Asukoht: Tallinna Kirjanike Maja (Harju 1)

Piletiinfo

Tasuta

Korraldaja

Goethe-Institut Estland

Moderaator: Aija Sakova

Viis Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa institutsiooni annavad alates 2016. aastast välja ühist auhinda – Mecklenburg-Vorpommerni kirjandusauhinda. Sellega tunnustatakse silmapaistvate kirjandusteoste autoreid, kes võivad olla pärit nii Mecklenburg-Vorpommernist kui ka väljastpoolt. See nüanss on väga oluline. Kõik kolm senist auhinnasaajat on selle Saksa liidumaaga seotud, kuid mitte kõigi jaoks ei ole see sünnikoht või püsiv elupaik. Kai Grehn elab ja töötab praegu Berliinis, Berit Glanz Greifswaldis ja Slata Roschal Münchenis. Nüüd saavad nad Tallinnas Kirjanike Majas esimest korda kokku ja esitavad valitud tekste. Vestlusringis Eesti kirjaniku Veronika Kivisilla ja kirjandusteadlase Aija Sakovaga räägitakse seetõttu ka sellest, kas ja kuidas kohtadega seonduv meid ühendab, tekstidesse jälgi jätab, mida inimese ja tekstiga teeb, ning kuidas tekstid kohti kujundavad.

Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa kirjandusauhinda annavad välja Künstlerhaus Lukas, Literaturhaus Rostock, Literaturzentrum Vorpommern, freiraum-verlag ja Literaturrat M-V e. V.

Kai Grehn, sündinud 1969 Grevesmühlenis, üles kasvanud (Ida-)Berliinis. Õppinud lavastajaks Berliini Ernst Buschi nimelises Lavakunstikõrgkoolis.
Tegutseb kirjaniku ja lavastajana.

Berit Glanz, sündinud 1982 Preetzis, õppis teatriteadust ja skandinavistikat. Alates 2010. aastast uue Skandinaavia kirjanduse õppetooli teadur Greifswaldi ülikoolis. Kirjutab näidendeid ja proosat.

Slata Roschal, sündinud 1992 Peterburis, õppis Greifswaldi Ülikoolis slavistikat, germanistikat ja võrdlevat kirjandusteadust, omandab praegu doktorikraadi Müncheni Ülikoolis. On avaldanud luuletusi ja lühiproosat kirjandusajakirjades ja antoloogiates.

Foto: pixabay/kaboompics

Berit Glanz , Kai Grehn , Slata Roschal