Close

Kristjan Randalu: Limes Occidentalis

25.04.2017 19:00

Kristjan Randalu: Limes Occidentalis

Detailid

Aeg: 25.04.2017 19:00
Asukoht: Viljandi Pärimusmuusika Ait, Tasuja pst. 6

Piletiinfo

Korraldaja

Jazzkaar, Tallinna Goethe Instituut

Eesti silmapaistvamaid pianiste Kristjan Randalu on koos rahvusvahelise haardega ansambliga Limes Occidentalis vallutamas uusi alasid kaasaegses džässis. Grupi liikmeid seob sarnane elukäik – sündimine ühte kultuuriruumi, seejärel siirdumine välismaale teise kultuuriruumi ja globaalne suhtlus muusika keeles. Kõik muusikud on tugevad isiksused ja ansamblite liidrid, kuid Randalu loob nende vahele sümbioosi ning toob nad kokku ühele lavale. Pianistil valmib kvintetile uus kava, mille temaatika keskendub aktuaalsetele maailmasündmustele, täpsemalt põgenike liikumisele Euroopasse ja Euroopas.

Kostöös Jazzkaarega korraldatavas ja Saksa kevadet avavas kontserdis „Limes Occidentalis“ panevad kõrvu teritama värsked kõlavärvid ja rütmid, kuid Randalu muusika põhitõed on jäänud samaks – talle on olulised iga üksiku noodi värv, tähendus ja kooskõlade mõju. „Tähtis on olla keskendunud, kuid samas vaba ja lasta muusikal sundimatult areneda,“ ütleb Kristjan Randalu.

Koosseis:
Kristjan Randalu – klaver
Nguyên Lê – kitarr
Kinan Azmeh – klarnet
Petros Klampanis – kontrabass
Bodek Janke – trummid ja löökpillid

Kristjan Randalu on elanud Saksamaal, Inglismaal ja Ameerikas. Ta on esinenud eri koosseisudega paljudel maailma mainekatel kontserdilavadel, tema muusikat on võimalik kuulata ligi 30 helikandjal.

Vietnami päritolu prantsuse kitarrist Nguyên Lê on kitarritehnika uuendaja alates varastest 80ndatest ning kelle albumid on kriitikute poolt korduvalt valitud parimate džäss- ja maailmamuusika plaatide hulka.

Süüria klarnetist Kinan Azmeh’i peetakse oma pilli virtuoosiks ja tema esituskunsti sügavalt hingestatuks, ta on ka maineka grupi Yo-Yo Ma’s Silk Road Ensemble liige.

Kreeka bassist Petros Klampanis on endale nime teinud New Yorgi džässiskeenes. Tema mängustiili tunnuseks on kaunid ja jõulised meloodiajooned.

Kristjan Randalu ja Poola löökriistamängija Bodek Janke muusikaline koostöö on kestnud juba 25 aastat, millele nad panid aluse 11-aastaselt oma kodulinnas Karlsruhes Saksamaal. 2007–2008 pälvisid mõlemad Baden-Württembergi džässiauhinna. Nagu Nguyên Lê-gi, on Janke väga innustunud maailmamuusikast ning valdab eri maade löökpillide arsenali ja mitmeid teisigi instrumente.

Kristjan Randalu

Festival Jazzkaar

 

Foto: Kristjan Randalu © Kaupo Kikkas