Close

Näitus Global Control & Censorship

29.04.2017 - 18.06.2017

Näitus Global Control & Censorship

Detailid

Aeg: 29.04.2017 - 18.06.2017
Asukoht: Tallinna Kunstihoone, Vabaduse väljak 6

Piletiinfo

3-8 €

Korraldaja

Tallinna Kunstihoone, Tallinna Goethe Instituut

 

Teadmine on võim. Suurim võim on selle käes, kes juhib info liikumist. Kõigi eluvaldkondade digiteerimine ja võrgustumine infosfääris on omavahel ühendanud kõik inimesed kogu maailmas. Kõikvõimalikku sisu ja andmeid luuakse iga päev miljardeid kordi ja saadetakse üle kogu planeedi laiali. Veel enne seda, kui meie loodud andmed saajateni jõuavad, võtavad erasektori teenusepakkujad ja riiklikud asutused need enda valdusesse ja kasutavad oma eesmärkideks.

Üleilmselt tegutsevad äriettevõtted kasutavad ära andmemassi, mida saadakse lähtuvalt kasutajate individuaalsetest ja ühiskondlikest sõltuvustest. Ning turvalisust tugeva argumendina välja tuues püüdlevad riigiasutused varjamatult oma andmekogude täiustamise ja massiivse laiendamise poole.

Kas ülivõimsate jälgimis- ja tsensuuriinstantside meelevallas olemisest on saanud juba conditio humana, meie kultuuri alustingimus? Tärkavas kahtlustamiskultuuris võib kõikjal varitsev jälgimine tekitada kodanikes alistumist, enesetsensuuri ning kohandumist kuni vaikiva kaasosaluseni välja.

Lisainformatsioon näituse kohta

 

     

 

Foto: Loredana LaRocca