Close

Orelikontsert Matthias Schneideriga

06.04.2019 16:00

Orelikontsert Matthias Schneideriga

Detailid

Aeg: 06.04.2019 16:00
Asukoht: Niguliste kirik

Piletiinfo

5 €

Korraldaja

Goethe-Institut Estland

Orelite valmistamine ja orelimuusika kuuluvad ilma kahtluseta Läänemere ruumi kultuuri kesksete ja ühendavate elementide hulka. See käib nii muusikaajaloo kui ka Läänemere-äärsete linnade tänapäeva muusikaelu kohta. Matthias Schneider on nende traditsioonide silmapaistev tundja. Ta on Greifswaldi Ülikooli kirikumuusika professor ning rahvusvaheliselt nõutud interpreet ja muusikateadlane.

Niguliste kirikus toimuval kahel kontserdil (6. ja 7. aprillil kell 16) tutvustab ta nii Põhja-Saksa barokkmuusikat kui ka tänapäevaseid orelikompositsioone. Täpne programm avaldatakse lähiajal.

Matthias Schneider on õppinud kirikumuusikat, muusikateadust, kunsti- ja kirikuajalugu. Alates 1994. aastast õpetab ta Greifswaldi Ülikoolis ning töötab seal praegu kirikumuusika ja muusikateaduse instituudi direktorina. Tallinnas toimuvatele kontsertidele järgneb meistrikursus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Eriline tänu kuulub Andres Uibole, kes aitas oma nõu ja jõuga Matthias Schneideri külaliskontserdi ja meistrikursuse teoks teha.

Matthias Schneider , Andres Uibo

Foto: Vincent Leifer