Close

Salongiõhtu Vision – õhtu sonaatidega. Irina Zahharenkova ja David Stromberg

19.04.2018 19:00

Salongiõhtu Vision – õhtu sonaatidega. Irina Zahharenkova ja David Stromberg

Detailid

Aeg: 19.04.2018 19:00
Asukoht: Tartu Saksa Kultuuri Instituut (Kastani 1, Tartu)

Piletiinfo

Tasuta

Korraldaja

Tartu Saksa Kultuuri Instituut

Ludwig van Beethoven on enimmängitav klassikalise muusika helilooja – ta oli radikaalne kunstnik, kes avastas end ikka ja jälle uue nurga alt, laiendas muusika piire ja seadis ühiskonna küsimuse alla. Ta on meid kogu maailmas tänaseni inspireerinud. Irina Zahharenkova ja David Strombergi kava VISION teeb heliloojale austusavalduse tema 250. sünnipäeva puhul! Programmis Ludwig van Beethoveni sonaadid klaverile ja tšellole.

Irina Zahharenkova on üks Eesti mitmekülgsemaid ja silmapaistvamaid pianiste. Ta on lõpetanud muusikamagistrantuuri nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka Sibeliuse Akadeemias Soomes. Lisaks klaverile on ta õppinud tšembalot ja haamerklaverit.

Ta on võitnud esikohti rahvusvahelistel klaverikonkurssidel, nagu Johann Sebastian Bachi konkurss (Leipzig, Saksamaa 2006), rahvusvaheline Alessandro Casagrande klaverikonkurss (Terni, Itaalia 2006), rahvusvaheline George Enescu klaverikonkurss (Bukarest, Rumeenia 2005) ja Jaén International Piano Contest (Jaén, Hispaania 2004). Tšembalomängijana on Irina võitnud konkursi Praha Kevad Tšehhi Vabariigis (2005) ja Festival van Vlaandereni konkursi Belgia linnas Brügges (2004). 2007 sai ta kõrgelt hinnatud Borletti-Buitoni Trust Fellowship Awardi.

Soolopianisti ja tšembalomängijana on ta andnud kontserte Saksamaal Ruhri klaverifestivalil, Itaalias Spoleto festivalil, Soomes Kuhmo Chamber Music Festivalil, Norras Bergen International Festivalil ja paljudel teistel ülesastumistel koos orkestritega YOA Orchestra of the Americas ja Orchestre de Sinfonia Finlandia. Lisaks kontsertesinemistele on Irina väga aktiivne ka kammermuusikuna ning annab tunde Tallinna Muusikaakadeemias ja Sibeliuse Akadeemias Helsingis.

David Stromberg on lõpetanud tšello õpingud Hamburgi muusika- ja teatrikõrgkoolis professor Wolfgang Mehlhorni juhendamisel ning Stockholmi Edsbergi muusikainstituudis professor Frans Helmersoni juhendamisel. Olulisi mõjutusi sai ta Boris Pergamentšikovi, Ralph Kirshbaumi, Wolfgang Boettcheri, Dimitri Ferschtmani, Siegfried Palmi ja Ralph Gothoni meistrikursustelt. Ta käis Kristin von der Goltzi barokktšello kursusel.

Koostöös Deutschlandradio Kulturiga ilmus tema CD „Transition“. David Stromberg mängib koos Hamburgi Filharmoonikute soolopuhkpillimängijatega Schumanni tšellokontserti ja Tšaikovski variatsioone rokokoo teemale ning muid romantilisi karakterlugusid tema enda töötlustes tšellole ja puhkpillikvintetile.

Kava „Transition“, mis sisaldab Tšaikovski rokokoovariatsioone, mängis David Stromberg hiljuti Quedlinburger Musiksommeril, Wetzlari kunsti- ja kultuuripäevadel ning Meßdorfi muusikapäevadel. 2018 esitab ta seda Teo Otto Theateris Remscheidis. Oma uusimas kavas „Votum“ esitab ta Elgari tšellokontserti kammermuusikatöötluses. Selle esmaettekanne toimus mais Lübecki rahvusvahelisel muusikafestivalil. 2018 esineb ta oma kavaga Ravensburgis, Schloss Ismaningis Müncheni lähedal, Villachis (Austria) ja Neuenhagenis Berliinis.