Close

Tšello jutustab oma elust

18.04.2018 12:00

Tšello jutustab oma elust

Detailid

Aeg: 18.04.2018 12:00
Asukoht: Eesti Lastekirjanduse Keskus (Pikk 73, Tallinn)

Piletiinfo

Tasuta

Korraldaja

Goethe Instituut

Tekst ja idee: David Stromberg

Kestus: umbes 50 minutit

Keel: eesti ja saksa keeles

Kas teil ei teki vahel soovi rääkida mõne muusikariistaga tema elust, mis mõnikord võib olla lausa sajandite pikkune? David Strombergil igatahes tekkis selline soov ja ta kirjutas loo sellest, milline võis olla tema pilli elu alates sünnist kuulsas viiulimeistrite linnas Cremonas.

Maarja Jakobson annab tšellole hääle ning jutustab tema elu ilusatest, kurbadest ja ärevatest hetkedest, suurest õnnest, aga ka haiguse ja üksinduse aegadest, musitseerimisest Olivia-nimelise tüdruku, mustlase Asnese ja kontsertsolisti Pabloga. Selle juurde mängib David Stromberg palasid alates Bachist kuni tänapäevani ning näitab oma pilli mitmekesist kõla kogu selle ulatuses.

Tunnustused: meediaauhinna LEOPOLD võitja – hea lastemuusika 2011/2012

Maarja Jakobson on Eesti näitleja. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Pärast töötamist Pärnu Endla teatris ning Tartu teatrites Vanemuine ja Uus Teater kogus ta kuulsust eelkõige selliste filmidega nagu „Kõrini!“, „Tühirand“, „Stiilipidu“, „Sügisball“, „Kirsitubakas“ ja „Klassikokkutulek“, samuti teleseriaalidega „Õnne 13“, „Kättemaksukontor“ ja „Nukumaja“. 2007 sai ta Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivalil parima naisnäitleja auhinna.

David Stromberg õppis violontšellot Hamburgi muusika- ja teatrikõrgkoolis ja Stockholmi Edsbergi muusikainstituudis ning musitseerib praegu solisti ja kammermuusikuna. Lisaks oma laste-CD-le „Tšello räägib oma elust“ on ta andnud koostöös Deutschlandradio Kulturiga välja CD „Transition“. Sellel mängib ta koos Hamburgi Filharmoonikute soolopuhkpillimängijatega Schumanni tšellokontserti ja Tšaikovski rokokoovariatsioone ning muid romantilisi karakterlugusid tema enda töötlustes tšellole ja puhkpillikvintetile.

Viited samal teemal:
David Stromberg
Maarja Jakobson räägib oma kogemustest saksa keelega
Eesti Lastekirjanduse Keskus