Close

Vision – Sonaadiõhtu. Irina Zahharenkova ja David Stromberg

20.04.2018 19:00

Vision – Sonaadiõhtu. Irina Zahharenkova ja David Stromberg

Detailid

Aeg: 20.04.2018 19:00
Asukoht: Mustpeade maja, Valge Saal (Pikk 26, Tallinn)

Piletiinfo

15 € / 7 €, Piletid

Korraldaja

Goethe Instituut, Muusikute fond PLMF

Ludwig van Beethoven on enimmängitav klassikalise muusika helilooja – ta oli radikaalne kunstnik, kes avastas end ikka ja jälle uue nurga alt, laiendas muusika piire ja seadis ühiskonna küsimuse alla. Ta on meid kogu maailmas tänaseni inspireerinud. Irina Zahharenkova ja David Strombergi kava VISION teeb heliloojale austusavalduse tema 250. sünnipäeva puhul!

Irina Zahharenkova – klaver
David Stromberg – tšello

Kava:
Ludwig van Beethoven – sonaadid klaverile ja tšellole

 • Sonaadid klaverile ja tšellole, nr. 1 op. 5  F-duur
  Adagio sostenuto – allegro
  Allegro vivace
 • Sonaadid tšellole ja klaveril, nr. 2 op. 5 g-moll
  Adagio sostenuto ed espressivo
  Allegro molto più tosto presto
  Allegro
 • VAHEAEG
 • Sonaadid klaverile ja tšellole, nr 3 op. 69, A-duur
  Allegro ma non tanto
  Scherzo Allegro molto
  Adagio cantabile – Allegro vivace
  Allegro vivace

Irina Zahharenkova on üks Eesti mitmekülgsemaid ja silmapaistvamaid pianiste. Ta on lõpetanud muusikamagistrantuuri nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui ka Sibeliuse Akadeemias Soomes. Lisaks klaverile on ta õppinud klavessiini ja haamerklaverit.

Ta on võitnud esikohti rahvusvahelistel konkurssidel, nagu J.S. Bach konkurss (Leipzig, Saksamaa 2006), rahvusvaheline Alessandro Casagrande klaverikonkurss (Terni, Itaalia 2006), rahvusvaheline George Enescu klaverikonkurss (Bukarest, Rumeenia 2005) ja Jaén International Piano Contest (Jaén, Hispaania 2004). Praha Kevade klavessiinikonkurss Tšehhi Vabariigis (2005) ja Festival van Vlaandereni haamerklaverikonkurss Belgia linnas Brügges (2004). 2007 sai ta kõrgelt hinnatud Borletti-Buitoni Trust preemiat.

Soolopianisti- ja klavessiinimängijana on ta andnud kontserte Saksamaal Ruhri klaverifestivalil, Itaalias Spoleto festivalil, Soomes Kuhmo Kammermuusika Festivalil, Norras Bergen Rahvusvahelisel Festivalil ja paljudel teistel ülesastumistel koos orkestritega YOA Orchestra of the Americas ja Orchestre de Sinfonia Finlandia. Lisaks kontserttegevusele on Irina väga aktiivne ka kammermuusikuna ning õpetab Tallinna Muusika- ja Teatriakadeemias ja Sibeliuse Akadeemias Helsingis.

 

David Stromberg on lõpetanud violontšello õpingud Hamburgi muusika- ja teatrikõrgkoolis professor Wolfgang Mehlhorni juhendamisel ning Stockholmi Edsbergi muusikainstituudis professor Frans Helmersoni juhendamisel. Olulisi mõjutusi sai ta Boris Pergamentšikovi, Ralph Kirshbaumi, Wolfgang Boettcheri, Dimitri Ferschtmani, Siegfried Palmi ja Ralph Gothoni meistrikursustelt. Ta käis Kristin von der Goltzi barokktšello kursusel.

Koostöös Deutschlandradio Kulturiga ilmus tema CD „Transition“, kus David Stromberg mängib koos Hamburgi Filharmoonikute soolopuhkpillimängijatega Schumanni tšellokontserti ja Tšaikovski Variatsioone rokokoo teemal ning muid romantilisi karakterlugusid tema enda töötlustes tšellole ja puhkpillikvintetile.

Kava „Transition“ esitas David Stromberg hiljuti Quedlinburger Musiksommeril, Wetzlari kunsti- ja kultuuripäevadel ning Meßdorfi muusikapäevadel. 2018 esitab ta seda Teo Otto Theateris Remscheidis. Oma uusimas kavas „Votum“ esitab ta Elgari Tšellokontserti kammermuusikatöötluses. Selle esmaettekanne toimus mais 2017 Lübecki rahvusvahelisel muusikafestivalil. 2018 esineb ta oma kavaga Ravensburgis, Schloss Ismaningis Müncheni lähedal, Villachis (Austria) ja Neuenhagenis Berliinis.