Close

VRWandlung

16.04.2018 - 27.04.2018

VRWandlung

Detailid

Aeg: 16.04.2018 - 27.04.2018
Asukoht: Goethe Instituut (Toom-Kuninga 11, Tallinn)

Piletiinfo

Tasuta

Gruppidele eelregistreerumisega

 

Korraldaja

Goethe Instituut

Kafka „Metamorfoos“ kui virtuaalreaalsus

Kas olete kunagi soovinud olla mõne maailmakirjanduse klassikalise teose peategelane? Jah? Nüüd on teil selleks võimalus! Ja veel milline: Saksa Kevad 2018 ajal saate kehastuda 20. sajandi ühe olulisema novelli, Franz Kafka „Metamorfoosi“ peategelaseks Gregor Samsaks. Kuidas? Tänu Eesti Goethe Instituudis esitletavale fantastilisele virtuaalreaalsuse ruumiinstallatsioonile VRWandlung.

E–R 9.00–17.00
Keel: saksa keeles ja eesti keele

Näituse avamine koos Reiner Stachiga: E, 16.4.2018 kell 18.00

1951. aastal Sachseni liidumaal Rochlitzis sündinud Reiner Stach on üks maailma parimaid Kafka-tundjaid. 1987 ilmus tema monograafia „Kafkas erotischer Mythos“ (Kafka erootiline müüt). 1999 koostas ta näituse „Kafkas Braut“ (Kafka pruut), kus esitles Kafka kihlatu Felice Baueri pärandit. Aastatel 2001–2014 ilmusid tema paljukiidetud kolmeosalise Kafka-biograafia köited, mis on tõlgitud paljudesse keeltesse. 2016 sai ta Joseph Breitbachi auhinna silmapaistva tegevuse eest kirjandusliku biograafia vallas.

 

VRWandlung
VRWandlung on interaktiivne ruumiinstallatsioon, mille töötasid välja ühe Tšehhi iduettevõtte meeskond ning kunstiline juht ja režissöör Mika Johnson. Nüüd tuleb see Tallinna. Selles installatsioonis saab külastaja astuda jutustusse täpselt sellel hetkel, kus Gregor Samsa muutub putukaks. Nii nagu Samsa, leiavad ka virtuaalreaalsusprillide kasutajad end maailmast, kus kõik tuttav on kummaliselt võõras – ka omaenda keha. Kõigepealt tuleb oma uut, koletislikku keha tundma õppida ning tõetruus imiteeritud ruumis liikumine selgeks saada. Aga mis toimub väljaspool seda? Seal nõuab perekond ja ülemus valjuhäälselt sisselaskmist!

Mis tunne on olla putukas? Ja kas teil õnnestub oma tundlatega võti üles leida ja uks avada? Tulge Goethe Instituuti ja proovige omal nahal järgi, mis tunne on olla põrnikas. Virtuaalreaalsusprillide abil leiate end äkitselt maailmast, kus kõik tuttav on imelik ja võõras, eriti omaenda keha. Tehke läbi metamorfoos ja sukelduge Gregor Samsa maailma!